Mardin Haberleri, Mardin Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yıldırımın düştü, 15 inek telef oldu

Olay, köyün 10 kilometre uzaklıktaki merada meydana geldi. Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Başkavak köylülerin ineklerini meraya götüren çoban, hayvanları otlatırken yıldırım düştü. Yıldırım çarpması sonucu Canlar, Mencioğulları, Tar, Kaya, Balıkçı ve Erdoğan ailelerine ait 15 büyükbaş hayvanı telef oldu.

Çobanın haber vermesi üzerine olay yerine giden köylüler, hayvanların tamamının telef olduğunu görünce büyük bir şok yaşadılar.

Köylülerden Mehmet Balıkçı, Çiftçilik ve hayvancılıkla geçimimi sağlıyorum. Tüm sermayem bu ineklerdi. Başka gelir kaynağım yok. Bu ineklerin sütlerini satarak geçimimi sağlıyorum. Devletimizin yardımlarını bekliyorum dedi.

5 ineği telef olan Hacı Şeyhmus Kaya, “Bizler hayvancılıkla geçinen insanlarız. Hayvanlarımızın telef olması bizleri büyük zarara uğrattı. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Şuan sadece yetkililerden yardım istiyoruz. Allah rızası için bize yardım etsinler” dedi.

Bir önceki yazımız olan İçişleri Bakanı Soylu: "Terör tasfiye edilecek huzur gelecek" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir