Mardin Haberleri, Mardin Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kızıltepe’de Mısır Festivali başladı

Festivale, çiftçiler yoğun ilgi gösterdi.

Kızıltepe’de iki tarım firmasınca düzenlenen ve 3 gün sürecek olan Mısır Festivali başladı. 5 bin mısır üreticisinin bulunduğu ilçede düzenlenen festivalin açılış törenine, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin, Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi Başkanı Mehmet Şerif Öter, Kızıltepe Çiftçiler Derneği Başkanı Mikail Erbeyi ve çok sayıda çiftçi katıldı. Çiftçiler Dernek Başkanı Mikail Erbeyi, açılışta yaptığı konuşmada, böyle bir festivalin Mısır tarlasında doğal ortamında gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, çiftçilerin modern tarım ve daha fazla verim alarak mısır üretimi yapması konusunda ufuk açacak bir çalışma olduğunu kaydetti.

Ziraat Mühendisi Hüseyin Akıllı ise, çok güzel bir tarla organizasyonu yapıldığını belirterek, “Çiftçilerimize çeşitli tavsiyelerde bulunacağız. Sıklık denemeleri ve sıklık ekimleriyle ilgili bilgiler vereceğiz. GAP bölgesi açısından nasıl sıklıkla üretim yapılacağını, ekim yaparken mibzer ayarlarımızı iyi yapılması gerektiğini anlatacağız” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan 3. Turizm Şurası’nda DİKA’ya önemli görev başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri