Mardin Haberleri, Mardin Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kayalıklarda sıkışan katır iki gün sonra kurtarıldı

Katır, itfaiye ve çevredeki vatandaşların yardımıyla 2 gün sonra sıkıştığı yerden kurtarıldı.

Artuklu ilçesi Ensar Mahallesi’nde kanalizasyon suyunun aktığı kayalıklarla otlanan katır, 2 gün önce dengesini kaybederek dereye düştü. Kayalıklarda sıkışan katırı dün fark eden çevredeki vatandaşlar, hayvanı kurtarmak için çabaladı ancak başaramayınca durumu Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’ne bildirdi. Bugün saat 10.00’da olay yerine gelen Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleri, hayvanın sıkıştığı yere indi. Katırı ilk önce muayene eden ekipler, gerekli müdahaleleri yaptıktan sonra vatandaşların yardımıyla sıkıştığı yerden kurtardı.

Mehmet Ekin adlı vatandaş, başıboş olan hayvanın kayalıklardan düştüğünü ve iki gündür sıkıştığı yerde mahsur kaldığını söyledi. Durumu fark edince yetkililere bildirdiğini kaydeden Ekin, itfaiye ekiplerinin hayvanı sıkıştığı yerden çıkardığını söyledi. Hayvanın şuan yürümeyecek bir halde olduğunu belirten Ekin, veterinerin hayvana iki iğne yaptığını söyledi. Hayvanın yürüyemediği için başında beklediğini ifade eden Ekin, şuan sadece hayvanı izleyeceğini, elinden de başka bir şey gelmediğini anlattı.

Bir önceki yazımız olan Bakan Tüfenkci: “Siyaset yaparken nefret dilini kullanmamalıyız” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri